Başlarken

PETCODE HAYVAN HASTANESİ HAYVAN VE MESLEK SEVGİSİNE KODLANMIŞ HAYATLAR

Değerli hayvansever dostlarımız,

Yaklaşık iki ay süren ayrılığımız artık sona eriyor ve hayvanlara ve veteriner hekimliği mesleğine kodlanmış hayatlarımızla yeni yuvamız PETCODE HAYVAN HASTANESİ’nde tekrar buluşuyoruz. PETCODE aslında bir hayvan hastanesinden çok bizim hatta belki de sadece bizim değil Türkiye’deki tüm hayvanseverlerin hayali. Evet bizler PETCODE’u kurarken bir yığın hayal kurduk ve işte PETCODE bu hayallerle yaratıldı.

VTM'den ayrılıp PETCODE HAYVAN HASTANESİ' ni kurmaya karar verdiğimizde beraber çalışacağım arkadaslarımdan hayallerindeki hayvan hastanesinin özelliklerini yazıp bana vermelerini istedim. Açıkcası yapabileceklerimizi ya da ulaşabileceklerimizi değil hayal edebileceklerimizi bilmek istiyordum.

Mesela “Yer sıkışıklığı yaşamayalım” yazıldı bir kağıda biz de buna uygun bir müstakil bina bulup PETCODE'u toplam 1400 m2 alana kurduk ve Türkiye'nin en büyük hayvan hastanesi olduk.

Daha steril ameliyathane şartları istendi krom metal duvar kaplamalı,esd konduktif yüzeyli ve hepafiltrelerle donatılmış özel havalandırma sistemli Türkiye'nin ilk tam steril veteriner ameliyathanesini yaptık.

“Fizik tedavide eksiğiz” yazıldı. Yürüyüş analiz cihazı, elektroterapi, ultrason tedavi ve lazer terapi cihazları ile donatılmış ve özel hidroterapi havuzu ile desteklenmiş Fizik tedavi ünitemizi açtık.

“Artık insan görüntüleme merkeZlerine gizli saklı hasta götürmekten, sanki yanlış birşey yapıyormuşcasına arka kapılardan girmekten bıktık” dendi biz de Türkiye'nin kendi Bilgisayarlı Tomografi'sine sahip ilk ve tek hayvan hastanesi olduk.

Böbrek yetmezliği hastalarımız ölmesin zehirlenme vakalarında çaresizliğimiz bitsin istendi biz de ülkemizin tek HEMODİALİZ merkezini açtık.

“Hastane enfeksiyonları yaşamayalım” dendi ve biz hasta yatışlarımızı tamamen krom nikelden yapılma cam kapaklı kafeslerle donattık. Laboratuvar şartlarımızı genişlettik ve çevremizdeki diğer meslektaşlarımıza dahi yardımcı olabileceğimiz bir laboratuvar kurduk. Kedi hastalarımızla köpek hastalarımızın muayene odalarını, bekleme bölümlerini ve hasta yatış odalarını ayırdık. Hasta sahiplerimiz otopark sıkıntısı çekmesin diye tam 12 arabalık bir otopark sahibi olduk. Tamamen bağımsız bir ACİL SERVİS bölümü açtık vs vs vs.

Burada yazamayacağımız onlarca detayla biz hayallerimize tabi ki ulaşamadık ama inanın çok yaklaştık ve PETCODE HAYVAN HASTANESİ’ni kurduk.

Değerli hayvanseverler; biz bu güzel hastaneyi yaratırken bol bol hayal kurduk çünkü bu güzel canlıların herşeyin en iyisine layık olduğuna inandık ve şimdi siz değerli hayvansever dostlarımızı bu hayallerin bir parçası olmaya davet ediyoruz.

PETCODE’da görüşmek üzere.

Veteriner Hekim DR.ATEŞ BARUT