Hemodializ

HEMODİALİZ böbrek yetmezliği durumunda kanda biriken üremik toksinlerin uzaklaştırılmasını ve sıvı,elektrolit ve hidrojen iyon dengesizliklerinin düzeltilmesini sağlayan bir sistemdir.

Hemodializ kronik ya da akut böbrek yetmezliklerinde geleneksel tedavilerin yetersiz kalmasıyla önem kazanmaya başlar. Ayrıca özellikle kalp yetmezliği ya da iatrojenik (hatalı) şekilde aşırı serum tedavisi uygulanması sonucu oluşan aşırı sıvı birikmesinin vücuttan atılmasında da etkin bir şekilde kullanılır. Bazı zehirlenmelerde kanın temizlenmesi ve hastanın hayatta tutulması da ancak hemodializle mümkün olur.

HEMODİALİZ kabaca hastanın devamlı açık damar yolu, yapay böbrek yerine geçecek hemodializ cihazı ve dializ nakil sisteminden oluşur. Bu yüksek teknoloji sistem ancak uzman hekim ve tekniker gözetiminde gerçekleştirilebilir ve PETCODE hastalarına hemodializ imkanı sunan TÜRKİYE’deki TEK HAYVAN HASTANESİDİR. PETCODE Hayvan Hastanesi hemodializ ünitesi insan hekimliğinde uzun yıllardır Türkiye’nin birçok şehrinde hemodializ hizmeti veren ve bugün ülkemizin birçok büyük ve önemli insan hastanesinin dializ servislerini kuran ve işleten RENMED DİALİZ MERKEZİ‘in teknik desteği ile çalışmaktadır. Hemodializ uygulayacak personelimizin eğitimi, hemodializ cihazımızın ve su sistemimizin bakım ve servis hizmetleri ve dializatlarımızın teminini kapsayan bu destek PETCODE hastaları için güvenli dializ uygulamalarını mümkün kılmaktadır.