Genel Cerrahi

PetCode’da her cerrahi girişim tamamen steril şartlarda, eksiksiz medikal donanım kullanılarak SADECE CERRAHİ UZMANLIĞI bulunan veteriner hekimler tarafından yapılır.

PetCode’da çok sevdiğiniz dostunuza küçük bir dikiş dahi atılacak olsa bu işi bir doktoralı ya da uzman bir cerrah, tam steril bir ameliyathanede, bir anestezi teknikeri gözetiminde yapacaktır. PetCode cerrahi departmanı Dr.Ateş Barut , Dr.Bülent F. İnce ve uzman veteriner hekim Alper Nişancı sorumluluğunda çalışmaktadır. PetCode cerrahları cerrahi eğitimlerini Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilimdalında almıştır.

TAM STERİL AMELİYATHANE NEDİR?

PetCode operasyon salonuna hasta 3 aşamada girer. Operasyon öncesi incelemeleri yapılan hasta önce ameliyat hazırlık odasına alınır ve burada damar yolu açılıp anestezisine başlanır, Operasyon bölgesinin traşı ve temizliği bu odada yapılıp hasta entübe edilir ve yarı steril odadan geçirilip tam steril operasyon salonuna alınır.

Cerrahi yıkanma ünitesi yarı steril odamızdadır ve cerrahlarımız bu bölümde hazırlanır. Yarı steril odanın içerisine ve opersasyon salonumuza maske,bone ve galoşsuz giriş kesinlikle yasaktır.

PetCode operasyon salonu tam sterildir çünkü yer yüzeyi tamamen bu amaçla üretilmiş, antibakteriyel, antistatik, esd kondüktif yer kaplama malzemesi ile kaplanmıştır.

PetCode operasyon salonu tam sterildir çünkü duvarları maksimum temizlik ve sterilizasyon sağlanabilmesi amacı ile krom/metal ile kaplanmıştır.

PetCode operasyon salonu tam sterildir çünkü özel havalandırması ile dışarıdan içeri hava girişi engellenmiştir ve iç mekan havası sürekli dışarı püskürtülürken havalandırma ile içeri alınan hava hepafiltrelerden geçirilir.

PETCODE OPERASYON SALONU TAM STERİLDİR ÇÜNKÜ BİR OPERASYON BİR CANLININ EN ÖNEMLİ YA DA EN DRAMATİK TECRÜBESİ OLABİLİR VE BUNUN SORUMLULUĞU AMELİYAT EDİLDİĞİ KURUMA VE CERRAHINA AİTTİR.